Avdeso Academy

Avdeso Academy İnsansız Hava Aracı (Drone) Eğitimi

Günümüzün ve geleceğin vazgeçilmez teknolojisi olan insansız hava araçları, hayatımızın birçok alanında kullanılmaktadır.  Bireylerin drone teknolojisine hakimiyetinin artması için kurs boyunca  insansız hava araçlarının çalışma prensibi, tasarımı ve yazılımı hakkındaki bilgileri detaylı şekilde inceleyeceğiz!

Eğitimimiz 11 farklı bölümden oluşmaktadır.  insansız hava araçları teknolojilerinden başlayarak sağlam bir alt yapıyla yolumuza devam edeceğiz. Temelimizi iyi bir şekilde oluşturduktan hemen sonra eğitimimizi teorik ve aynı zamanda pratiğe dayalı insansız hava araçlarının tasarımını ve tüm sistemlerini detaylı şekilde inceleyeceğiz.

Her bir teorik eğitim sonrası dronumuz üzerinde son bölümde gördüğümüz sistemin incelenmesini ve drone üzerindeki montajını gerçekleştireceğiz. Bu sayede eğitimde gördüğümüz teorik bilginin pratiğe dönüştürülmesi ve pekiştirilmesini sağlayacağız.  Eğitim sonunda dronumuz uçuşa hazır hale gelecektir ve yaptığımız dronun uçuşunu gerçekleştireceğiz.

Eğitim sırasında kullanılın tüm ekipmanlar mevcut Türkiye ve Dünya pazarında bulunan fiyat/perfomans ve kaliteye göre seçilmiştir. Tercih edilen ekipmanları birçok kaynaktan bulabilirsiniz. Bu sayede eğitim sırasında ve eğitim sorasında herkesin rahatlıkla üretebileceği ekipmanlarla dersler sürdürülmüştür.

Eğitimimizde 5 yıldır avdesodrone  web sitemizden oluşturduğumuz ve her geçen gün gelişen dronlara dair bilgileri içeren kaynağımız eşliğinde oluşturulmuştur.

Bu eğitimde öğrenecekleriniz sayesinde  basitten gelişmişe birçok drone sisteminin temel yapısını kavrayıp drone üretimi gerçekleştirebileceksiniz.

Öğrenecekleriniz

 • Multikopterlerin uçuş Prensiplerini
 • Otopilotların çalışma prensibi ve kurulumu
 • Sıfırdan drone tasarımını öğreneceksiniz
 • Yer istasyonu programları (Mission Planner ve Qground Control)
 • FPV görüntü aktarım sistemleri
 • Radio ve telemetri Haberleşme Sistemleri
 • İnsansız hava araçlarına dair teknik bir bakış açısı
 • Dronlarda güç sistemleri

Eğitim Linki: https://www.udemy.com/course/sfrdan-ileri-seviyeye-iha-drone-sistem-tasarm-ve-uretimi/

Eğitim İçeriği

 1. İnsansız Hava Araçları Teknolojileri Giriş
 2. İtki Sistemleri
 3. Güç Sistemleri
 4. Tasarıma Uygun Motor, Batarya, ESC ve Pervane Konfigürasyonu
 5. F-450 Şasesinin Montajlanması
 6. Otopilot Sistemleri
 7. Haberleşme Sistemleri (Radio ve Telemetri) ve Kurulumu
 8. Görüntü Aktarım Sistemleri (FPV)
 9. Dronlarda GPS Sistemi
 10. Yer İstasyonu Programı Tanıtımı ve Otopilot Kalibrasyonu
 11. Uçuş Zamanı!